Slide LeftSlide Right

Qëndrimi

 

Në Ellopia Point Boutique Suites ju presin 14 studio të reja – studio rreth 40 metra katrore secila,


luksoze, me paraqitjen të shkëlqyer dhe dekor të bukur. Këtu, qëndrimi tuaj do behet kënaqësi, mundet të punoni në një dhomë speciale me kompjuter dhe lidhje interneti ose të relaksoheni në një ambient miqësor dhe estetik.

 

Veçantisht, në çdo apartament në Ellopia Point do gjeni:

 • Kuzhine, e pajisur plotësisht
 • Kondicioner me system qëndror
 • Mini Βar
 • Krevat dopio me dyshek ortopedik
 • Divane të cilet mund te hapen dhe përdoren si krevat.
 • Ballkon privat
 • Tryezë pune
 • TV 26″
 • WiFi Internet

Vend ndodhja

Sipas Esiodit, pellgu i Janinës ka qenë një zonë
shumë e pasur dhe pjellore e cila quhej Elopia.
Elopët, ishin një racë Dorike e Thesprotëve të cilët banonin
në fushën e Janinës në kohën e Elopisë së lashtë,
të cilët përmenden dhe në Iliadën e Omerit, si racë
priftërore dhe profetike.


Këtë e vërteton më vonë edhe Aristoteli madje duke
mbështetur idenë se djepi i Greqisë ishte zona
pranë
Dodonës dhe Aqelosë, Elopia e lashtë.
Banorët e Elopisë parapëlqenin orakullin dhe nga dëshira për të qenë
vazhdimisht në kontakt me fuqinë hyjnore, ata flinin përdhe.
Megjithatë ishte periudha kur Dodona filloi të përdoret
si vend adhurimi ku fillimisht adhurohej Perëndia e Madhe,
perëndeshë e pjellorisë dhe fertilitetit,
e cila më pas u zëvendësua nga adhurimi i Zeusit të Dodonës.

 

Djepi i Greqisë ishte zona pranë Dodonës dhe Aqelosë, Elopia e lashtë.

Shërbime

 

Mëngjesi: Shërbehet çdo ditë nga ora 08:00 deri në orën 11:00 në bufenë e hotelit.

 

DVD player: Ju ofrohet për përdorim në dhomë që nga momenti i mbërritjes suaj.

 

Internet: Free wireless ose internet me kabllo në të gjitha ambientet e kompleksit.

Shërbim i përditshëm i dhomave

 

Në çdo apartament Studios të Elopia point do të gjeni:

 • Qendër klimatike
 • Banjë me kabinë dushi bashkëkohore dhe tharëse flokësh të fuqishme
 • Kuzhinë me frigorifer të madh dhe furrë me mikrovalë
 • TV 26’’ me kanale greke
 • Deluxe music και TVSH
 • Mini Βar
 • Tavolinë pune dhe studimi
 • Krevat çift me dyshek ortopedik
 • Mbulesë e cilësisë së lartë
 • Divan portativ
 • Ballkon


Në ambientet e hotelit pas mëngjesit, dhe në orët në vazhdim të ditës, në një ambient me estetik të veçantë vizitorët mund të çlodhen duke shijuar kafenë e tyre apo diçka tjetër.


Harta

 

Kompleksi super modern i apartamenteve Elopia Point Boutique Suites,
me arkitekturën e tij estetike dhe funksionale të pa zëvendësueshme
ndodhet në zonë me ajër të pastër dhe në distancë nga
universiteti dhe nga spitali universitar i Durutës,
në anën perëndimore të campus-it universitar dhe në distancë
më pak se 500 metra nga qendra e rehabilitimit ‘‘Olimpio’’,
në zonën e Pedhinit, 9 km në periferi të Janinës dhe 12 km
nga aeroporti, në ambient më gjelbërim dhe qetësi absolute,
pranë qytetit por edhe pranë akseve rrugorë të Egnatias,
rrugës nacionale Janinë – Athinë, Vllakostrotës
dhe unazës periferike të Janinës.


Stephen Baltoyanni 12
Pedini 45 500 Ioannina – Email: info@ellopiapoint.gr
Phono: +30 26510 94554 – Fax: +30 2651094560 – Mobile: +30 6937779686